Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/eko/eko_zielonyprocent/site/zielonyprocent.eko.org.pl/cms/cms.php on line 76
PITY 2008
Zielone inicjatywy
Jak przekazać 1% podatku
PITY 2008
Kto może przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?
Wybór organizacji

Kto może przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?

  • podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnik objęty liniową, 19 - procentową stawką podatku,
  • podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych

Wybór organizacji

Należy wybrać organizację pożytku publicznego, na rzecz której chcemy przekazać 1% podatku
Lista organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% podatku, a więc:

  • posiadających status opp na dzień 30 listopada 2008 r.,
  • nie prowadzących działalności gospodarczej, polegającej na wytwarzaniu wyrobów przemysłu elektronicznego,paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych
  • wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5%, oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali, lub handlu tymi wyrobami,
  • została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej MONITOR POLSKI z dnia 31 grudnia 2008 r.

ukazało się Obwieszczenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 grudnia 2008 r. w sprawie wykazu organizacji mających status organizacji pożytku publicznego na dzień 30 listopada 2008 r. (Nr 96, poz.827)

Rekomendacje

Adam Wajrak - dziennikarz, "odkrywca" przyrody

Jeden procent to naprawdę niewiele, ale za tak nie wiele można uratować bardzo dużo. Bez silnych ekologicznych organizacji nie ma nawet co marzyć, że ostaną się takie lasy jak Puszcza Białowieska, że Wisła pozostanie dziką rzeką, w Bieszczadach będzie można usłyszeć wycie wilków, a gdy wyjedzie się na wieŚ to nad głową zaŚpiewa nam skowronek, czy też z gęstych traw odezwie się derkacz. Warto wzmocnić zielonych wszelkiej maŚci i cieszyć się tym co mamy w Polsce najfajniejsze i najpiękniejsze.

Działamy dla natury, człowieka
i rozwoju w poszanowaniu praw przyszłych pokoleń

Nasza inicjatywa ma na celu ułatwienie Państwu rozliczenia podatkowego w oparciu o najlepszy z dostępnych programów do PITów 2008 oraz zachęcenie do zapoznania się z działalnością wybranych organizacji ekologicznych.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich użytkowników tego programu o wparcie naszej działalności poprzez wskazanie jednej z organizacji wymienionej w formularzu PIT jako beneficjenta środków z 1% Państwa podatku dochodowego. Przekazanie 1% podatku nie wymaga żadnych innych formalności, wpłacania pieniędzy itp.

Więcej informacji o możliwości przekazania 1% podatku na działalność pożytku publicznego organizacji, a także raporty finansowe oraz informacje o działaniach, które udało się nam zrealizować do tej pory dzięki wsparciu podatników znaleźć możecie Państwo na stronach poszczególnych organizacji.

Dziękujemy za Państwa czas i udzieloną pomoc.
Polska Zielona Sieć
Ogólnopolska organizacja pożytku publicznego zrzeszającą organizacje ekologiczne działające w największych miastach Polski.

Jeśli masz jakieś pytania, napisz: info@zielonyprocent.pl.